Üliõpilane Marie Saarkoppel

Mate on minu jaoks positiivse päeva positiivne algus. Proovisin matet esimest korda Tartus umbes paar aastat tagasi. Pärast esimest sõõmu tundus see maitse mullevõõras ja mõru ja ei saanudki kohe aru, millega see jook õigupoolest sarnanema peaks. Kohviga? Kange teega?

Kuid mõni aeg hiljem proovisin ise saadud õpetuste järgi matet valmistada ning siis tundus see jook juba märksa meeldivamana. Nii olengi kaks aastat mate joomist nautinud. Ennekõike meeldib mulle mate juures tema ergutav ja seedetegevust parandav toime.

Harilikult joon seda hommikuti enne kooli minekut, vahetevahel ka lõunapaiku. Kuna valmistamisprotsess on aeganõudev, tõusen alati veidi varem, et jooki võimalikult tervislikult ja õigesti valmistada.

Mate joomine on minu jaoks justkui omamoodi rituaal. Selleks peab aega olema! Paaril korral olen joogi kiirustades valmistanud ja ära joonud, kuid see on taganud terveks päevaks positiivse laengu asemel pigem negatiivse.

Ma ei ole suur kohvisõber, seega on mate minu jaoks kui maitsev kohv. Joon matet kaks kuni kolm korda nädalas, sest kooli tõttu ei jõua igal hommikul matet valmistada.

Soovitan kindlasti proovida, matemaailm on väga huvitav ja kirju!